Zachęcamy do zainspirowania się działaniami podejmowanymi w programie Bardzo Młoda Kultura!

Chcesz dowiedzieć się czym jest edukacja kulturowa i na czym polega współdziałanie przy jej realizacji w ramach programu BMK? Zapraszamy!

Edukacja kulturowa. Obserwatorium - POBIERZ publikacja Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, podsumowująca projekt operatorkultury.pl. W publikacji można znaleźć refleksje na temat edukacji kulturowej z kontekstu edukacji obywatelskiej, kadr kultury, nauczycieli i rodziców. 

Raport z I roku realizacji ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura

Raport z II roku realizacji ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura

Dobre praktyki - działania sfinansowane w projekcie operatorkultury.pl w 2016 roku

Dobre praktyki - działania sfinansowane w projekcie operatorkultury.pl w 2017 roku

W poszukiwaniu modeli edukacji kulturowej... - autorskie badanie jakościowe Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach zrealizowane w 2017 roku. Badanie eksploruje uwarunkowania edukacji kulturowej w systemie kształcenia formalnego - POZNAJ NAUCZYCIELI EDUKACJI KULTUROWEJ!

Dostępna jest również publikacja z województwa śląskiego syntetycznie przedstawiająca najistotniejsze wątki współpracy sektorów edukacji i kultury na rzecz edukacji kulturowej skierowanej do dzieci i młodzieży w projekcie wraz z prezentacją dobrych praktyk - projektów, które zwyciężyły w 2016 w konkursie regrantingowym. 

Czym jest edukacja kulturowa? Dowiedz się TUTAJ!

Edukacja kulturowa w województwie śląskim? CHCIEĆ TO MÓC! Zapoznaj się z NARZĘDZIOWNIKIEM - publikacją syntetyzującą działania w pierwszym roku projektu operatorkultury.pl.

Ogólnopolski raport dostępny jest również na stronie Narodowego Centrum Kultury