POZYSKIWANIE GRANTÓW I PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW 

Hanna Kostrzewska - Absolwentka kulturoznawstwa i socjologii na Uniwersytecie Śląskim, doktorantka kulturoznawstwa na tej samej uczelni. Prowadzi zajęcia związane z organizacją i pozyskiwaniem funduszy na działania kulturalne.

W latach 2010-2012 zaangażowana w prace Biura ESK 2016 Katowice, koordynującego starania Miasta Katowice o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W Biurze ESK koordynowała autorskie projekty (Re:definicja; Studenckie Biuro Projektów).

Od 4 lat zawodowo związana z sektorem pozarządowym. Pracowała dla Stowarzyszenia Inicjatywa, m.in. przy organizacji Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe, przedsięwzięć warsztatowych i artystycznych. Koordynowała międzynarodowy projekt „Humaniści skuteczni na rynku pracy”, którego celem była aktywizacja zawodowa młodych absolwentów studiów humanistycznych. Członek zarządu Stowarzyszenia Górnośląski Klaster Kreatywny. Pełniła rolę redaktora Magazynu Reflektor, a także podejmowała się koordynacji i organizacji warsztatów oraz spotkań z artystami (cykl „Rozświetlamy artystów”). Autorka i koordynatorka projektu "Łyżeczka Dziadka".

W roku 2015 koordynowała projekt naukowo-badawczy: „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” prowadzony przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej. Zajmuje się pozyskiwaniem funduszy dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury. Ma doświadczenie w zarówno w pozyskiwaniu grantów lokalnych, jak i krajowych i międzynarodowych.